Otobus Kiralama Istanbul

Atatürk Havalimanı - Çorlu Transfer


Tarih öncesi döneme ait buluntuların bulunmuş olması, şehir tarihini ilk Tunç çağı'na kadar götürmektedir. Bilinen en eski ismi Tzirallum olan Çorlu, MÖ. 1000 yıllarında Trako-Friglerin kurduğu koloni şehirlerindendir. Tarihin çeşitli dönemlerinde Frig-Yunan-İskit--Pers-Makedonya-Roma ve Bizans baskınlarına uğramıştır. Zaman zaman Hun, Avar ve Peçenek akınlarına da maruz kalmıştır. Ayrıca İstanbul üzerine çeşitli seferler düzenleyen Arap ordularının istilasına da uğramıştır. Kısaca; Trakya'nın yaşadığı her istiladan etkilenmiştir. Ortaçağda burada, Bizans'ı korumak için kullanılan Tzirallum kale kentinin bulunması İstanbul yolu üzerinde yer alan Çorlu'ya askeri bir önem kazandırmıştır. Osmanlılar döneminde ise, Anadolu'dan Rumeli sınır boylarına uzanan anayol üzerinde konaklama yeri olmasından dolayı da önemli tarihi olaylara sahne olmuştur.
Trakya bölgesinde aktif olarak yolcu taşımacılığı yapılan tek havaalanı Çorludadır. Çorlu ilçesinin doğusunda yer alan havaalanı ilçe merkezine 15 km uzaklıktadır.
Otobüs Kiralama İstanbul Transfer Çorlu havaalanı, Atatürk havaalanı, Sabiha Gökçen Havaalanları arasında karşılıklı olarak Transfer, Vip Transfer, Havaalanı servisleri sunuyoruz.